Szanowni Państwo,
Przesyłam w załączeniu nowe przepisy PZU dla kategorii od 13 lat i młodsi. NOWE PRZEPISY
Dotyczy to naszych rozgrywek w kat. Igrzyska Dzieci zmiana m.in dotyczy liczby graczy na boisku 3 zawodników/czek w polu plus bramkarz.
W związku z tym w regulaminie ID na rok szkolny 2021/22 powinny nastąpić uaktualnienia.
Poniżej propozycja zmiany zaznaczono na czerwono:

IGRZYSKA DZIECI
5. UNIHOKEJ.
Szkoły przystępujące do współzawodnictwa są zobowiązane zarejestrować się przez system rejestracji szkół www.srs.szs.pl zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2021 roku.
I. Uczestnictwo:
- drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni w 2009r. i młodsi,
- zawody rozgrywane są oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców,
- zespół składa się maksymalnie 9 zawodniczek/zawodników.
II. Przepisy gry:
Zawody rozgrywane są zgodnie z niniejszym regulaminem. Pozostałe zasady nieokreślone w regulaminie – zgodnie z przepisami PZU.
– 3 zawodników na boisku + bramkarz,
- Czas gry 3 tercje x 5-6 minut + 2 minuty przerwy (zgodnie z ustaleniami organizatora).
- Bramki 160 cm x 115 cm (dopuszcza się bramki klubowe 140 cm x 105 cm).
- Pole bramkowe: szerokość 5 m, długość 4 m.
- Pole przedbramkowe: szerokość 2,5 m, długość 1 m (linia bramkowa znajduje się 2,5 od linii końcowej boiska).
- Boisko o wymiarach: 24m x 12m. Dopuszcza się boisko o mniejszych wymiarach 22m x 11m i 20m x 10m, w zależności od wielkości hali sportowej organizatora).
III. Punktacja:
Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje - 3 punkty, za remis - 1 punkt, za przegraną - 0 punktów.
O kolejności miejsc decyduje:
a) większa liczba zdobytych punktów,
b) gdy dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:
1. wynik bezpośredniego spotkania lub mała tabela - między zainteresowanymi zespołami (większa liczba zdobytych punktów w zawodach pomiędzy zainteresowanymi drużynami),
2. lepsza różnica bramek - większa, dodatnia różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
3. większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju,
c) jeżeli powyższe punkty nie przyniosą rozstrzygnięcia należy przeprowadzić rzuty karne między zainteresowanymi drużynami.